Закон “про відповідальність відведення неочищених стоків”

Поверхня нашої планети на 71 % складається з води. Водні відносини в країнах регулюються внутрішнім законодавством. В Україні охорона водних об’єктів здійснюється відповідно до вимог Водного кодексу України, Закону
України «Про охорону навколишнього природного середовища»
та інших природоохоронних законів, в яких зазначено, що водні ресурси забезпечують існування людей, тваринного і рослинного світу і є обмеженими та уразливими природними об’єктами.

Не зважаючи на значний сумарний водний простір, близько 2 млрд людей на Землі страждають від постійного дефіциту прісної води. Станом на 2018 рік Україна посідала 111 місце серед 195 країн за обсягом запасів прісної води на одну людину. Велика частина води не придатна для використання через забруднення важкими металами, органічним та бактеріологічним сміттям. Неможливо оцінити загальний обсяг проблеми, оскільки статистика оперує лише офіційними даними, згідно з якими щороку в водойми потрапляє близько 300 млн кубометрів неочищених стоків, що містять фенол, аміак, синтетичну хімію, стоки целюлозно-паперової промисловості та промислові відходи. Фактичні показники екологічної ситуації ще гірші.

Але ж ми всі складаємо частину загальної картини екології і саме ми відповідальні за її збереження! Що змушує нас наносити настільки масштабну шкоду Землі?

 • Відкриття нових об’єктів малого бізнесу на невстановлених місцях.

 • Підведення водопостачання без контролю виведення каналізації.

 • Економія на встановленні біологічних систем очистки стічних вод.

 • Байдуже відношення до майбутнього.

Можливо деякий час підприємствам та громадянам вдається приховати відведення забруднених стоків в водойми. Але завдяки суттєвому досягненню прогресу у впровадженні європейських принципів порушники рано чи пізно притягуються до відповідальності і якнайменше сплачують штраф у розмірі від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів в залежності від масштабу завданої шкоди згідно з Законами:

 • Стаття 68 Закону України «Відповідальність за порушення законодавства про охорону навколишнього природного середовища».

 • Стаття 110 Водного кодексу України «Відповідальність за порушення водного законодавства».

 • Стаття 111 Водного кодексу України «Відшкодування збитків, завданих внаслідок порушень водного законодавства».

 • Стаття 59 Кодексу України про адміністративні правопорушення
  «Порушення правил охорони водних ресурсів».

Тож питання економії на незаконній діяльності стає досить відносним, адже з кожним роком держнагляд поступово починає все більше контролювати екологічну ситуацію в країні:

 • Регулярно проводяться позапланові перевірки дотримання вимог водного законодавства.

 • У 2016 році прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управлінні водними ресурсами за басейновим принципом».

 • Відкриті гарячі лінії для звернення громадян.

Кожна наша дія – це крок до здорового майбутнього наших дітей або до поступового знищення всієї планети! І лише нам самим вирішувати в якому напрямку зробити цей крок!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *