Топас Україна

Сепаратори жирів

 Законодавством України виставляються дуже високі вимоги виробникам очисного обладнання, зокрема у сфері охорони грунтових вод. Продукти розпаду жирів є серйозною загрозою для навколишнього середовища.

   Сепаратори жирів і крохмалів призначені для очищення технічних вод з великим вмістом жирів. Викид стічних вод такого типу ускладнює перебіг процесів очищення, а також негативно впливає на правильне функціонування каналізаційних систем. Дані пристрої є проточними. Це означає, що сепарація водних масел і середньо-стабільних емульсій від інших стоків проводиться в них механічним способом під час проходження потоку стічних вод через сепаратор. В силу специфіки механізму дії сепаратори здатні також частково затримувати легко опадаючу суспензію, яка збирається в камері збору осаду в нижній частині пристрою. За умови правильного підбору номінальної продуктивності і при проходженні номінального потоку, робочої поверхні сепаратора цілком достатньо для того, щоб великі краплі жирів до поверхні і з’єдналися в однорідний шар.    Тому обладнання повинно бути використано там, де особливо висока небезпека такого роду забруднень, і де відділення рослинних і тваринних жирів і інших масляних субстанцій від решти стічних вод є необхідною умовою. До таких місць відносяться виробничі і торговельні об’єкти, а саме:

  • комерційні кухні;
  • ресторани;
  • готелі;
  • станції обслуговування при автострадах;
  • виробничі підприємства харчової промисловості.

   Стоки, що містять значну кількість жирів у формі, яка не піддається віокремленню (в емульгованій формі), з таких місць як молокозаводи, сироварні, цехи по обробці риби і ін., Оснащених тільки мийками для посуду або «загустителями рідких відходів», можуть бути ефективно очищені в жирових сепараторах тільки при дотриманні певних умов. Ці стоки можуть потребувати додаткової обробки. Якщо стічні води містять стабільні тверді частинки, наприклад відходи рибного обробного цеху, які легко видаляються механічним шляхом, застосовувати відстійник при очищенні таких вод не обов’язково, проте вхідний отвір жирового сепаратора має бути обов’язково захищене спеціальним ситом для затримання таких твердих частинок.Їх необхідно періодично видаляти, а сам сепаратор промивати чистою водою, щоб уникнути їх загнивання. Після сепаратора жиру кухонні стоки можуть по каналізаційній мережі надходити в станції біологічної очистки стічних вод Topas

Полезные записи