Далі слід оцінити витрати на очисні споруди після п’яти років експлуатації. І так, в разі придбання будь-якого септика, через 5 років Вам доведеться замінити поле фільтрації, оскільки воно замулюється. Вартість заміни поля фільтрації приблизно дорівнює вартості установки нового поля. Завдяки високій ефективності очищення локальні очисні споруди Топас не потребують встановлення полів фільтрації. По мимо витрат по заміні поля фільтрації слід враховувати так само і витрати на виклик асенізаційної машини для спорожнення септика мінімум 2-3 рази в рік. При експлуатації станції Топас викликати ассенізационную машину немає ніякої необхідності. В обслуговування локального очисної споруди Топас в звітний період слід врахувати заміну мембран компресора (1 раз в 2-3 року) – приблизно 1500 грн.
Таблиця №2. Витрати на обслуговування локальних очисних споруд через 5 років експлуатації
|
Вигрібна яма |
Септик з доочищенням |
Автономна каналізація ТОПАС |
| Заміна поля фільтрації |
Немає поля фільтрації |
15 000 грн |
Немає поля фільтрації |
| Виклик асенізаційної машини |
650*120=39 000 грн (кожні 2 тижні) |
650*30=19 500 (кожні 2-3 місяці) |
Не требуется |
| Очищення донної частини приймального резервуара / Відкачування надлишкового мулу з ілосброніка |
Потрібна повна очистка з урахуванням скам’янілих відкладень |
Потрібна повна очистка приймальної камери з урахуванням скам’янілих відкладень |
Процес не вимагає спеціальних навичок і може виконуватися самостійно |
| Заміна мембран компресора |
Не вимагається |
Не вимагається |
1 500 грн (раз на 3 роки) |
| Сума, грн |
78 000 грн |
34 500 грн |
1 500 грн |
Порівнявши витрати на обслуговування автономної каналізації, септика і вигрібної ями за 10 років експлуатації, очевидно, що використовувати локальні очисні споруди ТОПАС в кілька разів вигідніше. І септик, і вигрібна яма вимагають чималих фінансових вкладення, при цьому поступаючись автономної каналізації ТОПАС таких важливих характеристиках як ефективність, простота експлуатації і екологічна безпека.
Таблиця 3. Витрати на обслуговування локальних очисних споруд через 10 років експлуатації
|
Вигрібна яма |
Септик з доочищенням |
Автономна каналізація ТОПАС |
| Заміна аераційних елементів на аераторах |
Не требуется |
Не требуется |
1 250 грн |
| Заміна компресора, заміна мембран компресора |
Не вимагається |
Не вимагається |
(1 500*3) + 5 000=9 500 грн |
| Заміна поля фільтрації |
Заміна поля фільтрації |
15 000*2=30 000 грн |
Заміна поля фільтрації |
| Виклик асенізаційної машини |
650*240=78 000 грн (кожні 2 тижні ) |
650*60=39 000 (кожні 2-3 місяці ) |
Не вимагається |
| Сума, грн |
156 000 грн |
69 000 грн |
10 750 грн |
Облаштовуючи каналізацію будинку або дачі необхідно чітко розуміти, що термін експлуатації залежить від обраного вами обладнання та періоду, протягом якого ви плануєте експлуатувати дане обладнання. З усього вище сказаного робимо висновок – дивіться в майбутнє, підраховуйте витрати, вибирайте ефективні автономні каналізації «ТОПАС» і не переплачуйте за непотрібне обладнання.